Сподели

Рекорден ръст на цени на недвижими имоти във Великобритания

недвижими имоти във великобритания, недвижим имот във великобританияИнтересът към недвижими имоти във Великобритания е силен и продължава да расте. Страната е сред най-развитите на планетата. Тя е една от световните сили и в миналото, и в съвременността. Обединеното кралство е островна държава.  В състава му влизат Англия, Уелс, Шотландия и Северна Ирландия. Много чужденци се заселват, привлечени от възможностите за реализация или обучение в престижните университети. Непрекъснатият наплив на емигранти доведе до ограничаване правата на българи и румънци, въпреки че те също са част от ЕС. А това предизвика негативни реакции сред европейските партньори.  

Силното търсене на недвижими имоти във Великобритания се обяснява с постоянното заселване на хора от различни части на света- както жители на бивши британски колонии, така и от Източна и Централна Европа. Сред най-активните чуждестранни купувачи на собственост в страната са китайци и руснаци. Те държат около 40% от сделките, сключени от външни инвеститори. Интересът им е насочен предимно към столицата Лондон. Той е и най-скъпият град в света. Имоти в Лондон притежават и някои от богатите българи.

Цените на оферираните недвижими имоти във Великобритания продължават да растат, стимулирани от търсенето. Най-голям ръст бележи собствеността в Лондон. Някои райони в британската столица вече са непостижими за местното население. Имотите в тях достигат рекордни цени заради интереса на богати чужденци. Покупката на недвижим имот във Великобритания е престижна. Но тя е и добър финансов ход за хора, решили да вложат парите си в сигурен източник на доходи.

Интересът към недвижими имоти във Великобритания е провокиран от икономическата стабилност на страната. Облекченият режим при ипотечното кредитиране насърчава местните жители и стимулира пазара. От своя страна британските банки също се връщат на пазара и са готови да отпускат заеми на представители на бизнеса. Съживяването на икономиката след световната криза насърчи финансовите институции да са по-гъвкави.

Подобни статии от този сайт